Dažniausiai užduodami klausimaiDažniausiai užduodami klausimai dėl duomenų apie brangias sveikatos priežiūros technologijas (medicinos priemones)
Bendri klausimai
Tai vaistai, medicinos priemonės arba terapijos ir chirurgijos procedūros, taip pat ligų profilaktikos, diagnostikos arba gydymo priemonės, naudojamos, teikiant sveikatos priežiūros paslaugas. Plačiau čia.
Tai 9 rūšių medicinos priemonės: pozitronų emisijos tomografai, linijiniai greitintuvai, magnetinio rezonanso tomografai, gama kameros, angiografai, kompiuteriniai tomografai, mamografai, diagnostiniai rentgeno ir diagnostiniai ultragarsiniai prietaisai, kurių įsigijimo kaina su PVM (įskaitant priedus) viršija 28 962 eurų ir su kuriomis teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos visiškai ar iš dalies apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų. Plačiau čia.
Aukščiau įvardintas (paminėtas) medicinos prietaisas, pvz., diagnostinis ultragarsinis prietaisas, jeigu jo įsigijimo kaina su PVM (su priedais) yra mažesnė už 28 962 EUR, nėra priskirtinas prie brangių sveikatos priežiūros technologijų, todėl duomenų (techninių charakteristikų, darbo ir naudojimo išlaidų ataskaitų) teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas teikti nereikia.
Bet Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos nr., gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų instaliavimą ir nurašymą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Plačiau čia.
Aukščiau įvardintas (paminėtas) medicinos prietaisas, pvz., diagnostinis ultragarsinis prietaisas, jeigu su juo teikiamos paslaugos nėra apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų, nėra priskirtinas prie brangių sveikatos priežiūros technologijų, todėl duomenų (techninių charakteristikų, darbo ir naudojimo išlaidų ataskaitų) teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas teikti nereikia.
Bet Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos nr., gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų instaliavimą ir nurašymą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninė laikmenoje). Plačiau čia.
Terapiniai rentgeno arba terapiniai ultragarsiniai prietaisai nėra priskirtini prie brangių sveikatos priežiūros technologijų (medicinos prietaisų), todėl duomenų (ataskaitų) apie šiuos medicinos prietaisus teikti per informacinę sistemą TechnoMedTas nereikia.
Bet Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos nr., gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų nurašymą ir instaliavimą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Plačiau čia.
Duomenys (ataskaitos) apie brangias sveikatos priežiūros technologijas (medicinos prietaisus) teikiami Akreditavimo tarnybai per informacinę sistemą TechnoMedTas periodiškai nustatyta tvarka. Plačiau čia.
8. Kokiu būdu pateikti duomenis apie brangias sveikatos priežiūros technologijas (medicinos prietaisus)?
Duomenys (techninės charakteristikos, darbo ir naudojimo išlaidų ataskaitos) apie naudojamas brangias sveikatos priežiūros technologijas (medicinos prietaisus) Akreditavimo tarnybai turi būti teikiami per sveikatos priežiūros technologijų valdymo ir vertinimo informacinę sistemą TechnoMedTas.
Bet Įstaiga privalo teikti Akreditavimo tarnybai bendrus duomenis (prietaiso pavadinimą, tipą, modelį, partijos/ serijos nr., gamintoją (pavadinimas, šalis), pagaminimo, įsigijimo, naudojimo pradžios datas, naudojimo vietą ir nurašymą) apie visus aktyviuosius neimplantuojamuosius medicinos prietaisus, jų nurašymą ir instaliavimą įprasta tvarka (elektroniniu paštu vaspvt@vaspvt.gov.lt ar elektroninėje laikmenoje). Plačiau čia.
Klausimai dėl brangių sveikatos priežiūros technologijų (medicinos prietaisų) darbo ataskaitų teikimo
1. Kaip skaičiuoti brangios sveikatos priežiūros technologijos darbo laiką?
Brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) darbo laikas skaičiuojamas ne nuo jo įjungimo į elektros tinklą, o realus prietaiso naudojimo (darbo) laikas, atliekant procedūras ir (ar) tyrimus.
2. Jei brangi sveikatos priežiūros technologija yra laikinai sugedusi ar dėl kitų priežasčių laikinai nenaudojama, ar reikia tai pažymėti darbo ataskaitoje?
Taip, ataskaitose turi būti nurodyta, kad konkretų mėnesį (mėnesius, ketvirtį ir pan.) buvo dirbta 0 valandų ir atlikta 0 procedūrų/ tyrimų. Jeigu brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) planuojama nebenaudoti (nebeeksploatuoti), turi būti pateikta atitinkama informacija apie prietaiso nurašymą.
Klausimai dėl brangių sveikatos priežiūros technologijų naudojimo išlaidų ataskaitų teikimo
1. Ar papildoma įranga, priedai, pvz. spausdintuvas, yra esminiai brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) pagerinimai?
Jei programinės įrangos ar priedo vertė yra didesnė nei 10 % brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) pradinės kainos, tada jis laikomas esminiu pagerinimu; jei jo vertė yra mažesnė – tai nėra laikoma esminiu pagerinimu.
Vidutinės mėnesio naudojimo išlaidos skaičiuojamos sumuojant metines brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) remonto, metrologinės patikros, techninės būklės tikrinimo, techninės priežiūros išlaidas ir dalinant iš 12 mėnesių (arba skaičiuojama nuo to mėnesio, kurį jis buvo pradėtas naudoti).
Taip, skaičiuojama brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) + esminių pagerinimų + priedų likutinė vertė.
Brangios sveikatos priežiūros technologijos (medicinos prietaiso) atsiperkamoji vertė yra grynoji galimo pardavimo kaina.
Jeigu neradote atsakymo į Jums iškilusį klausimą:
Informacija atnaujinta 2022-01-07
|
VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA prie Sveikatos apsaugos ministerijos A. Juozapavičiaus g. 9, Biudžetinė įstaiga, Darbo laikas:
Konsultacijos telefonu |
|||||||