Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose įvyko naujo korpuso, skirto vaikams ir paaugliams gydyti, atidarymas

 

     Gruodžio 13 d. įvyko simbolinis naujojo modernaus Santaros klinikų vaikų ligų pastato, po kurio stogu įsikūrė Vaiko raidos centras ir Pediatrijos korpusas, atidarymas. 

     „Kokybiškos, modernios paslaugos vaikams, teikiamos aukščiausio lygio specialistų – labai svarbi Santaros klinikų veiklos krypčių. Puikiai suprantame, jog aplinka, kurioje tos paslaugos teikiamos, yra neatsiejama kokybės dalis. Todėl šiandien džiaugiamės, kad savo jauniesiems pacientams ir mūsų klinikų darbuotojams galime užtikrinti veiklą moderniame pastate. Jame įsikūrė Vaiko raidos centras, Vaikų konsultacijų poliklinika, Laboratorija, Pediatrijos centro dienos stacionaras, Retų ligų koordinavimo centras. Galime kiek lengviau atsikvėpti įveikę vieną etapą, bet sutelkiame jėgas, kad sėkmingai įgyvendintume ir kitą – antrojo Pediatrijos korpuso statybas“, – sako VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius.

     Generalinis direktorius pastebi, jog Vaiko raidos centro integracija į daugiaprofilinę ligoninę – tai kokybinis šuolis teikiant aukščiausio lygio vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugas tiek pacientams, tiek specialistams. O pediatrijos paslaugų perkėlimas į naująjį korpusą užtikrina modernių, poreikį bei kokybę atitinkančių paslaugų teikimą Lietuvos vaikams ir taip prisideda gerinant šalies vaikų sveikatą, mažinant vaikų sergamumą ir mirtingumą.

     Pediatrijos korpuso ir naujo Vaiko raidos centro statyba pradėta 2020 metais. Projektuojant bei vykdant statinio statybos darbus sprendiniuose įvertinti esminiai reikalavimai: mechaninis patvarumas ir pastovumas; gaisrinė sauga; higiena, sveikata, aplinkos apsauga; naudojimo sauga; apsauga nuo triukšmo; energijos taupymas ir šilumos išsaugojimas; tvarus gamtos išteklių naudojamas. Ant pastato stogo yra įrengti vandens šildymo kolektoriai, leisiantys dalį karšto vandens pasigaminti iš atsinaujinančių išteklių. 

 

Informacija atnaujinta 2022-12-14

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int