Susitikime su ministru ir medikų organizacijomis aptartos įstaigų ir medicinos darbuotojų aktualijos

 

     Gruodžio 6 d. Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) direktorius T. Žentelis ir Teisės ir veiklos administravimo skyriaus vedėjas D. Giruckas dalyvavo susitikime su sveikatos apsaugos ministru A. Dulkiu bei gydymo įstaigų organizacijų atstovais ir medikais aptarti aktualiausius sveikatos apsaugos ir verslo klausimus.

 

     Susitikimo metu daug dėmesio buvo skirta gydymo įstaigų priežiūros ir medicinos darbuotojų licencijavimo aktualijoms. Sveikatos apsaugos ministras akcentavo, kad reikia stiprinti sveikatos priežiūros institucijų konsultacinę funkciją, taip didinant pagalbą medikams ir įstaigoms bei užtikrinant kokybiškas paslaugas pacientams. Ministras pabrėžė, kad dabar daugelis kitose srityse veikiančių priežiūros institucijų yra itin sustiprinusios savo konsultacinę funkciją ir pirmiausiai kelia tikslą padėti organizacijoms bei asmenims, o ne juos nubausti. Sveikatos apsaugos srityje jaučiamas atsilikimas, vis dar gaji įspėjimų bei baudų kultūra, didinanti įtampą ir nepasitikėjimą tarp visų sveikatos apsaugos grandžių.

     Susitikimo metu ministras organizacijoms pristatė  naująjį Akreditavimo tarnybos vadovą Tadą Žentelį, šis nurodė, kad pagrindinis deklaruotas tikslas nesikeičia – paversti Akreditavimo tarnybą šiuolaikine priežiūros institucija, orientuota į konsultacijas ir pagalbą. „Tam, kad pasiektume užsibrėžtų tikslų, reikia peržiūrėti Tarnybos administracinius ir žmogiškuosius resursus – šiandien trūksta ir vienų, ir kitų. Bet tai nereiškia, kad negalima imtis permainų jau dabar. Jau galima įžvelgti, kad planinės veiklos ir patikrinimai gali būti koreguojami, įvedant konsultacijas ir metodinę pagalbą, leidžiant gerosios praktikos vadovus, o kietąsias priemones nukreipiant į tuos, kurie piktybiškai nepaiso pacientų teisių. Tikiu, kad tokių yra mažuma“, – nurodė T. Žentelis.

     Akreditavimo tarnybos direktorius įsitikinęs, kad užsienio šalių gerosios praktikos perkėlimas būtų dar viena priemonė, kuri nėra išnaudota, nors kitos valstybės yra gerokai toliau pažengusios priežiūros srityse. Susitikimo dalyviai sutarė, kad reikia siekti glaudesnio socialinio dialogo, ieškant sprendimų aktualiais valstybei, visuomenei ir verslui klausimais, todėl tokio formato susitikimai bus tęsiami ir ateityje.

 

Informacija atnaujinta 2022-12-07

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int