Akreditavimo tarnyba tapo priežiūros institucijų asociacijos steigėja ir nare

 

     Lapkričio 14 d. verslo veiklos priežiūrą įgyvendinančių institucijų iniciatyva įsteigta Priežiūros institucijų asociacija (toliau – PIA), kurios steigėja ir narė Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

     Verslo priežiūros institucijų vadovai, atsižvelgdami į bendradarbiavimo ir dalijimosi gerąja praktika bei bendros verslo priežiūros politikos taikymo poreikį, inicijavo PIA steigimą. Asociacijos pagrindinis tikslas – telkti priežiūros institucijas ir priežiūros ekspertus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti priežiūros institucijų ir specialistų bendradarbiavimą bei savitarpio paramą. Organizacijos steigėjai tikisi, kad naujai įsteigta PIA prisidės prie verslo priežiūros gerinimo Lietuvoje. Remdamasi narių žiniomis ir gebėjimais, asociacija sieks užtikrinti vienodą verslo priežiūros politikos įgyvendinimą, skatins taikomų priežiūros procesų pažangą, o ligšiolinis dvišalis ar trišalis priežiūros institucijų bendradarbiavimas taps daugiašaliu. Pažangios valstybės,  tokios kaip Naujoji Zelandija, Olandija, Kanada, Jungtinė Karalystė, turi panašias organizacijas ir jau sėkmingai taiko šį bendradarbiavimo modelį.

     Patvirtinus PIA įstatus, trejų metų kadencijai išrinkta penkių asmenų valdyba, ją sudaro: Giedrius Kadziauskas, atstovaujantis Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos, Genius Lukošius, atstovaujantis Lietuvos transporto saugos administracijai, Mantas Staškevičius, atstovaujantis Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, Goda Aleksaitė, atstovaujanti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, ir Ieva Valeškaitė, atstovaujanti sau pačiai kaip fiziniam asmeniui.

      Artimiausiu metu numatomas pirmasis Valdybos posėdis, 2023 metų PIA veiklos vizijai nubrėžti ir veiklos planams patvirtinti. Priežiūros institucijų asociaciją įsteigė 15 susivienijusių verslo priežiūros institucijų. Iniciatyvai pritarė ir ją palaikė Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir ministerijos.

 

Informacija atnaujinta 2022-11-16

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int