Laboratorijų licencijavimo pozityvūs pokyčiai

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba), siekdama sumažinti administracinę naštą asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (toliau – Įstaigos) ir pagerinti informacijos sklaidą apie jų atliekamus laboratorinius tyrimus, inicijavo Laboratorinės diagnostikos paslaugų teikimo reikalavimų aprašo (toliau – Aprašas) pakeitimą, kuriuo supaprastinamas licencijavimas.

       Naujojo reglamentavimo esmė – įsigaliojus Aprašo pakeitimams, Įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencijoje, suteikiančioje teisę teikti laboratorinės diagnostikos paslaugas, bus nurodomos tik laboratorinių tyrimų grupės, o ne kiekvienas atskiras tyrimas, kaip buvo iki šiol. Įstaiga savo interneto puslapyje privalės skelbti aktualų pagal laboratorinių tyrimų grupes atliekamų tyrimų sąrašą. Šiame sąraše turės būti nurodyta, kurie tyrimai yra atliekami toje pačioje Įstaigoje, o kurie tyrimai yra atliekami kitoje Įstaigoje pagal sudarytą sutartį.

       Pažymėtina, kad nuo 2023 m. sausio 1 d., kai įsigalios naujasis aprašas, Įstaiga, pateikdama dokumentus Akreditavimo tarnybai gauti ar tikslinti licenciją asmens sveikatos priežiūros veiklai teikti laboratorinės diagnostikos paslaugą, turės nurodyti tik internetinės svetainės adresą, kuriame bus paskelbti toje Įstaigoje atliekami laboratoriniai tyrimai, ėminių tipai bei taikomi tyrimų metodai. Duomenis apie laboratorinių tyrimų, kuriems atlikti prašoma išduoti licenciją, grupes Įstaiga turės pateikti Akreditavimo tarnybai pagal Aprašo priede patvirtintą formą.

       „Laboratorijų reglamentavimo pokyčiai suteiks galimybę sveikatos priežiūros įstaigoms atlikti naujus tyrimus ar atsisakyti tam tikrų nereikalingų tyrimų, netikslinant licencijos. Tai sutaupys ir laiko, ir lėšų. Be to, šiuolaikiniame pasaulyje vykstant dinamiškiems procesams, atsiradus poreikiui skubiai pradėti naujus tyrimus, pakaks juos įrašyti į Įstaigos internetiniame puslapyje esantį sąrašą“, – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2022-02-28

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int