Artėja privalomas jungimasis prie ESPBI IS

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) atkreipia visų asmens sveikatos priežiūros įstaigų (toliau – Įstaigos) dėmesį, jog iki 2022 m. rugsėjo 1 d. visos Įstaigos privalo sudaryti sutartį dėl naudojimosi Sveikatos apsaugos ministerijos valdomos Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacine sistema (toliau – ESPBI IS) ir pildyti elektroninius dokumentus bei teikti jų duomenis į šią sistemą.

       Pakeitus Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymą (toliau – Įstatymas), atsirado pareiga visiems sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems juridiniams asmenims naudotis ESPBI IS, teikiant bei gaunant privalomus duomenis.

       Pažymėtina, kad ESPBI IS elektroninėje sveikatos istorijoje įrašoma visa informacija apie paciento sveikatos istoriją, pacientas ir jo gydytojas mato atliktų tyrimų duomenis, medicininius vaizdus, diagnozes, išrašytus receptus, siuntimus, rentgeno nuotraukas, užsakytas ir išduotas pažymas, konsultacijų registracijas ir kitą svarbią informaciją. ESPBI IS leidžia pacientams peržiūrėti savo sveikatos duomenis, paskirti atstovą ir veikti kaip atstovams kitų pacientų vardu. Gydytojai, naudodamiesi ESPBI IS, mato elektroninius sveikatos įrašus, turi greitą prieigą prie paciento išsamios sveikatos informacijos, išrašytų e. receptų, elektroninės registracijos, elektroninių medicininių pažymų, taip pat skiria vaistus ir išrašo elektroninius receptus, todėl pacientams perkant vaistus ir medicinos priemones užtenka parodyti savo asmens dokumentą.  Asmens duomenys ESPBI IS tvarkomi siekiant teikti pacientams su sveikatinimo veikla susijusias paslaugas, atpažinti  pacientus ir sveikatinimo veiklą vykdančius specialistus.

       Akreditavimo tarnyba atkreipia dėmesį, kad iki nurodyto termino Įstaigoms neįvykdžius Įstatyme nustatytos pareigos  teisės aktų nustatyta tvarka sudaryti sutartį dėl naudojimosi ESPBI IS, bus stabdomas asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijos galiojimas visoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms. Todėl raginame Įstaigas laiku atlikti parengiamuosius darbus, siekiant išvengti veiklos nesklandumų.  

Informacija atnaujinta 2022-02-22

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int