Mažinama administracinė bei finansinė našta medikams

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) informuoja, kad gydytojams, slaugytojams,  burnos priežiūros specialistams, akušeriams, odontologams ir kitiems asmens sveikatos priežiūros praktikos specialistams sumažinta administracinė ir finansinė našta teikiant dokumentus licencijų sąlygų laikymuisi patvirtinti, tai yra turimos licencijos pratęsimui. Specialistams nebereikia teikti vertimų į lietuvių kalbą, kai dokumentai apie profesinės kvalifikacijos tobulinimą ir teisėtą praktiką išduoti anglų kalba.

       Iki šiol buvo nustatyta pareiga visus licencijavimo dokumentus pateikti tik lietuvių kalba. Medikams, atlikusiems kvalifikacijos tobulinimą užsienio valstybėse, reikėdavo nemažos apimties pažymėjimus bei pažymas išversti į lietuvių kalbą. Tai pareikalaudavo ne tik laiko sąnaudų, bet ir nemažų finansinių resursų.

Akreditavimo tarnyba inicijavo ir parengė paketą teisės aktų, kuriuos patvirtino Sveikatos apsaugos ministras. Jau įsigaliojo medicinos praktikos, slaugos praktikos, akušerijos praktikos, odontologijos ir burnos priežiūros praktikos bei asmens sveikatos priežiūros praktikos licencijavimo taisyklių pakeitimai, kurie palengvina dokumentų teikimo sąlygas specialistams.

       Nuo šiol licencijos turėtojui kreipiantis į Akreditavimo tarnybą dėl planinės licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūros nebereikia teikti vertimų į lietuvių kalbą, jei užsienio valstybėse profesinės kvalifikacijos tobulinimą ir atitinkamą teisėtą praktiką patvirtinantys dokumentai išduoti anglų kalba.  Už anglų kalba išduotų dokumentų vertimo į lietuvių kalbą teisingumą nuo šiol atsakinga tampa Akreditavimo tarnyba.

       Taigi esamo reglamentavimo pakeitimai gydytojams, slaugytojams,  burnos priežiūros specialistams, akušeriams, odontologams ir kitiems asmens sveikatos priežiūros praktikos specialistams sumažins administracinę ir finansinę naštą dėl informacinių įpareigojimų licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi metu.

          „Esame institucija, įsiklausanti tiek į pacientų, tiek į medikų bendruomenės poreikius, prisidedanti prie sisteminių, racionalesnių bei šiuolaikiškesnių pokyčių, galinčių pagerinti bei palengvinti veiklos sąlygas. Nuo šiol medikai, kuriems būtina kas penkerius metus pateikti informaciją apie kvalifikacijos tobulinimą bei vykdytą teisėtą praktiką, galės tai įrodančius dokumentus pateikti ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, tai leis specialistams sutaupyti ne tik savo brangų laiką, bet ir lėšas“, – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2021-03-18

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int