Už licencijos priežiūrą ar tikslinimą mokėti nereikia

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) primena, kad licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūra, licencijos turėtojų dažnai vadinama licencijos pratęsimu yra nemokama paslauga.  Be to, nereikia mokėti valstybės rinkliavos mokesčio ir norint patikslinti turimą licenciją.

       Pastebime, kad medikai vis dar sumoka valstybės rinkliavą už paslaugas, kurios teikiamos nemokamai. Atkreipiame gydytojų, slaugytojų, akušerių, gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų dėmesį į tai, kad licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūra, kurią licencijos turėtojai neretai vadina licencijos pratęsimu, yra nemokama paslauga ir nereikia mokėti valstybės rinkliavos mokesčio tiems, kurie teikia dokumentus licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrai. Be to, licencijos turėtojas, pakeitęs vardą ar pavardę, Akreditavimo tarnybai neturi ne tik teikti paraiškos patikslinti licencijos rekvizitus, bet ir mokėti valstybės rinkliavos mokesčio už licencijos patikslinimą. Medikui, pasikeitusiam vardą ar pavardę, pakanka jam priimtinu būdu, telefonu ar elektroniniu paštu, informuoti Akreditavimo tarnybą apie vardo ar pavardės pakeitimo faktą. Naujus asmens duomenis Akreditavimo tarnyba gauna iš Gyventojų registro, kai nauju vardu ar pavarde išduodamas asmens tapatybės dokumentas.  

       Tuo atveju, jei licencijos turėtojas įmoką vis tik sumokėjo, norėdamas ją susigrąžinti, jis Akreditavimo tarnybai turi pateikti laisvos formos prašymą išduoti pažymą apie tai, kad įmoka nebuvo panaudota ir yra grąžintina, o gautą pažymą pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai pagal savo gyvenamąją vietą.

       Valstybės rinkliavos mokestį reikia mokėti už naujai išduodamą licenciją. Jei licencija buvo išduota deklaracijos pagrindu, už ją reikės sumokėti 16 eurų mokestį, o jei pateikiant paraišką – 27 eurus. Mokėti reikia į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300,  "Swedbank", mokėjimo kodas 5754. Kreipiantis dėl dviejų ar daugiau licencijų gavimo, už kiekvieną išduotą licenciją reikia mokėti atskiru pavedimu.

       „Primename, kad licencijos priežiūra ar tikslinimas yra nemokama paslauga. Gerbiami medikai, būkite atidesni  ir venkite perteklinių mokestinių pavedimų, kuriuos susigrąžinti reikia ir laiko, ir pastangų“, − ragina Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

 

Informacija atnaujinta 2020-08-05

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int