Aptartos problemos odontologijos sektoriuje

 

       Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) atstovai susitiko su  Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vadovybe, kuri iniciavo šį susitikimą, dėl bendrų veiksmų mažinat šešėlį odontologijos paslaugų sektoriuje.

       Valstybinei mokesčių inspekcijai tęsiant darbus prioritetiniuose 2020 m. priežiūros bei kontrolės sektoriuose, pirmame etape stebėsenos ir kontrolės veiksmams pasirinkta odontologijos paslaugas teikiančios bendrovės. Dažniausiai fiksuojami pažeidimai – nedeklaruotos pajamos, mokestinės drausmės nesilaikymas, neatitikimai tarp darbuotojų atlyginimo ir jų klientų apsilankymų skaičiaus bei kita.

       Susitikimo metu pasidalyta institucijų turima informacija apie situaciją odontologijos sektoriuje, iškilusias problemas bei numatomus jų sprendimo būdus. Akreditavimo tarnybai nuo šių metų gegužės 1 d. perėmus odontologų licencijavimą, buvo parengti ir patvirtinti visi reikiami teisės aktai, reikalingi odontologijos įstaigų ir specialistų licencijavimui. Paaiškėjo, kad Odontologų rūmų perduoti duomenys yra nekorektiški, netikslūs, nepatikimi ir supainioti. Sutikrinus rūmų perduotus duomenis į Registrų centro tvarkomą Licencijų informacinę sistemą bei į VLK tvarkomą informacinės sistemos ,,Sveidra“ posistemę METAS, dažnu atveju duomenys nesutampa, akivaizdžiai prieštarauja vieni kitiems ir reikalauja esminio tvarkymo ir peržiūrėjimo. Ypatingai nekorektiški ir netikslūs odontologinių įstaigų licencijavimo duomenys: skiriasi įstaigos veiklos adresai,  skiriasi teikiamos paslaugos, jų skaičius ir kita. Taip pat gauti duomenys iš VMI, kad apie 100 neveikiančių odontologinių įstaigų, kai kurios neveikia jau daugiau kaip 5 metus, tačiau jų licencijos galiojimas nėra nei panaikintas, nei sustabdytas. Akivaizdu, kad be tikslių ir patikimų licencijavimo duomenų neįmanoma užtikrinti sistemos skaidrumo.

       Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė akcentavo, kad nemaža dalis odontologijos įstaigų šiuo metu dirba profesionaliai, sąžiningai ir atsakingai, bet visgi būtina ugdyti  pacientų sąmoningumą. Žmonės turi suprasti, jog norint įrodyti, kad suteiktos sveikatos paslaugos, ypač odontologijos, gydymui panaudotos brangios medicinos priemonės, tokios kaip implantai, protezai bei kita yra nekokybiški, būtina turėti dokumentą apie tai, kas buvo atlikta ir kiek už tai mokėta. Be to, N. Ribokienė pristatė parengtus teisės aktų projektus, kurie neabejotinai pagerins skaidrumą bei atskaitomybę sveikatos sektoriuje, jeigu bus patvirtinti. Numatyti galimi bendri veiksmai su Valstybine mokesčių inspekcija, aptartos tiek kontrolės didinimo, tiek skatinimo priemonės, galinčios sumažinti šešėlį. Tarpinstitucinis bendradarbiavimas buvo ir išlieka efektyvia kontrolės priemone.

       „Tai mūsų išbandytas praktikoje ir laiko patikrintas veikimo būdas, leidžiantis greičiau ir geriau patenkinti teisėtus žmonių lūkesčius bei pasiekti keliamus bendrus institucijų tikslus,“ − įsitikinusi Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2020-07-28

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int