Mažinama administracinė našta skundų nagrinėjimo srityje

 

       Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) darbuotojai susitiko su Lietuvos bioetikos komiteto atstovais aptarti efektyvesnio bendradarbiavimo galimybes, siekiant tobulinti veiklą pacientų ar jų atstovų skundų nagrinėjimo srityje.

       Akreditavimo tarnyba, vykdydama pacientų teisių priežiūrą ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės kontrolę, nagrinėja skundus, kurie dažnai būna adresuoti keliems viešojo administravimo subjektams ar priklausantys kelių institucijų, tarp jų ir Lietuvos bioetikos komiteto, kompetencijai. Siekdama tobulinti pacientų ar jų atstovų skundų nagrinėjimą ir bendradarbiavimą su kitomis įstaigomis, Akreditavimo tarnyba organizavo susitikimą su Lietuvos bioetikos komiteto atstovais. Šis susitikimas buvo planuotas pavasarį, tačiau šalyje paskelbus karantiną dėl COVID-19 pandemijos, renginys buvo atidėtas vasarai.

       Susitikime buvo sutarta dėl priemonių, padėsiančių mažinti skundų pareiškėjams administravimo naštą, atsisakant perteklinių procesų bei veiksmų, koordinuojant dviejų institucijų veiksmus, operatyviai keičiantis reikiama informacija. Be to, apsikeista nuomonėmis dėl tolesnės pacientų teisių priežiūros gerinimo.

       „Esame įsitikinę, kad tarpinstitucinis bendradarbiavimas gali būti pigi ir efektyvi priemonė daugeliui problemų spręsti. Tai ne kartą esame išbandę savo veikloje Akreditavimo tarnybos ir Lietuvos bioetikos atstovų susitikimo rezultatas – bus trumpesnis ir tobulesnis skundų nagrinėjimo procesas, kai tyrime dalyvauja kelios institucijos“, − įsitikinusi Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Informacija atnaujinta 2020-07-09

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int