Keičiama ydinga odontologinių įstaigų licencijų stabdymo ar naikinimo tvarka

 

           Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) kasdien gauna informacijos ir paklausimų iš piliečių bei institucijų dėl odontologinės priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, kurios turi galiojančią licenciją, tačiau šių paslaugų neteikia jau kurį laiką. 

           Akreditavimo tarnyba primena, kad įstaiga, nusprendusi neteikti ar jau nebeteikianti licencijuotų odontologines priežiūros (pagalbos) paslaugų, vadovaudamasi teisės aktais, reglamentuojančiais asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, turi kreiptis į Akreditavimo tarnybą ir pateikti prašymą dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) licencijos sustabdymo iki vienerių metų arba licencijos panaikinimo. Akreditavimo tarnyba, išnagrinėjusi prašymą, priima atitinkamą sprendimą stabdyti paslaugų teikimą pageidaujamam laikotarpiui arba panaikina licencijos galiojimą. Apie priimtus sprendimus Akreditavimo tarnyba informuoja įstaigą bei Juridinių asmenų registrą. Atkreiptinas dėmesys, kad mokėti mokesčio už įstaigos licencijos stabdymą ar panaikinimą nereikia.

            Raginame įstaigas tinkamai administruoti savo veiklą. Odontologų rūmų iki š. m. gegužės 1 d. taikyta ydinga praktika, kai metų metais neveikiančių odontologinių įstaigų licencijos nebuvo stabdomos ar naikinamos, negali būti toleruojama. Akreditavimo tarnyba įstaigoms, nesilaikančioms teisės aktų reikalavimų, taikys sankcijas. Todėl kviečiame geranoriškai bei atsakingai reaguoti į mūsų raginimą ir pateikti Akreditavimo tarnybai informaciją apie nutrauktą paslaugų teikimą.

 

Informacija atnaujinta 2020-06-03

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int