Ar bus užskaitytos iki 2020-05-01 surinktos odontologų ir burnos priežiūros specialistų tobulinimo valandos?

 
Gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimasis renginiuose, kurių programos buvo suderintos tik su Lietuvos Respublikos odontologų rūmais, bet nesuderintos su  Sveikatos apsaugos ministerija, bus įskaitytas tuo atveju, jei jis atliktas iki 2020 m. gegužės 1 d.
Profesinės kvalifikacijos tobulinimą, atliktą iki 2020 m. gegužės 1 d., odontologai ir burnos priežiūros specialistai turės įrodyti, pateikdami tobulinimo renginių dalyvių pažymėjimus arba Lietuvos Respublikos odontologų rūmų informacinės sistemos sugeneruotą išrašą apie profesinės kvalifikacijos tobulinimą. Pažymime, kad Akreditavimo tarnyba vertins ir įskaitys tik tą profesinės kvalifikacijos tobulinimą,  nurodytą Lietuvos Respublikos odontologų rūmų informacinės sistemos išraše, kuris bus atliktas iki 2020 m. gegužės 1 d.
Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. gegužės 1 d. gydytojams odontologams ir burnos priežiūros specialistams, kaip ir visiems kitiems asmens sveikatos priežiūros specialistams, taikoma vienoda profesinės kvalifikacijos tobulinimo tvarka, reglamentuota Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. 132 „Dėl sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“, kuris, nustato, kad profesinės kvalifikacijos tobulinimo programos turi būti suderintos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-645 „Dėl Sveikatos specialistų tobulinimo programų derinimo taisyklių ir Tobulinimo programų vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo“.
Informacija apie suderintas profesinės kvalifikacijos tobulinimo programas skelbiama Valstybinės ligonių kasos administruojamoje Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje  (toliau – METAS) (http://kvp.vlk.lt/METAS/).
              Suderintomis laikomos ir tobulinimo programos, kurias vykdo atitinkamus sveikatos specialistus rengianti ir atitinkamą kvalifikaciją suteikianti švietimo institucija arba šių specialistų profesinę veiklą kontroliuojanti institucija (šiuo atveju Akreditavimo tarnyba), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos, viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos arba ligoninė, kurioje įsteigtos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikos, arba ligoninė, kurioje įsteigtos Vilniaus universiteto klinikos, ar kitas tobulinimo organizatorius, kuris savo tobulinimo programą yra suderinęs su atitinkamus sveikatos specialistus rengiančia švietimo institucija.
              Gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo mastas yra aptartas Odontologų ir burnos priežiūros specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 9 d. įsakymu Nr. V-791.
2020-05-05

 

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapaviciaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Priimamojo darbo grafikas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int