Spaudo numeriai specialistams bus privalomi

 

       Akreditavimo tarnyba nuo 2020 m. gegužės 1 d. pradės suteikinėti spaudo numerius medicinos genetikams, medicinos biologams, biomedicinos technologams, radiologijos technologams, paramedikams, dietistams, optometrininkams, skubiosios medicinos pagalbos paramedikams, gydytojams odontologams, gydytojo odontologo padėjėjams, dantų technikams, burnos higienistams, ergoterapeuto padėjėjams, kineziterapeuto padėjėjams, slaugytojo padėjėjams, medicinos fizikams, embriologams, meno terapeutams, ortopedams technologams,  gyvensenos medicinos specialistams ir odontologo pagalbininkams. Esminė sąlyga spaudo numeriui gauti yra įgyta atitinkama profesinė kvalifikacija.

       2020 m. gegužės 1 d. įsigalioja nauja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. sausio 6 d. įsakymo Nr. V-1 ,,Dėl Numerio sveikatos specialisto spaudui suteikimo ir panaikinimo taisyklių patvirtinimo“ redakcija, kur numatyta, kad spaudo numeriai privalomi visiems asmens sveikatos priežiūros ir kitos sveikatinimo veiklos specialistams, dirbantiems asmens sveikatos priežiūros įstaigose, patikslintas už specialistų spaudų numerių suteikimą atsakingų institucijų sąrašas.

       Šie išvardyti specialistai, jei šiuo metu jie teikia atitinkamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ar verčiasi kita sveikatinimo veikla, spaudo numerius privalo įgyti iki 2021 m. gruodžio 31 d., o tie specialistai, kurie siekia naujai pradėti teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas ar verstis kita sveikatinimo veikla, privalo spaudo numerį įgyti prieš pradėdami teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas ar verstis kita sveikatinimo veikla.

Atkreiptinas gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų dėmesys į tai, kad nuo 2020 m. gegužės 1 d. šių profesijų specialistai dėl spaudo numerio gavimo turi kreiptis į Akreditavimo tarnybą, o ne į Lietuvos Respublikos odontologų rūmus.

     Primename, kad esminė sąlyga spaudo numeriui gauti yra įgyta atitinkama profesinė kvalifikacija. Kaip įgyjama viena ar kita profesinė kvalifikacija ir kokie asmenys laikomi įgijusiais vieną ar kitą profesinę kvalifikaciją, nurodyta atitinkamo asmens sveikatos priežiūros specialisto medicinos normoje ar kitą sveikatinimo veiklą vykdančio specialisto veiklos reikalavimų apraše.

      Paraiškos spaudo numeriui ir patvirtinamieji dokumentai teikiami per  elektroninių paslaugų teikimo portalą, prie kurio prisijungti galima adresu https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/.

      Trumpos instrukcijos paslaugų gavėjams pateiktos Akreditavimo tarnybos interneto svetainės puslapyje adresu https://www.vaspvt.gov.lt/node/899.

 

Informacija atnaujinta 2020-04-27

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int