Kviečiame nepasiduoti vilionėms įsigyti ypatingus prietaisus

 

       Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) atkreipia dėmesį, kad, šalyje augant koronaviruso infekcijos mastams, viešoje erdvėje, o ypač socialiniuose tinkluose, dalijamasi informacija bei rekomendacijomis apie biorezonansinius prietaisus, tokius kaip Ukrainos gamintojo Lidomed-Bio gaminamus prietaisus Life Expert, Life balance ir panašius, kurie neva padės apsisaugoti ir netgi išgyti nuo COVID-19 infekcijos.

      Akreditavimo tarnyba ragina visuomenę nesusigundyti ir iš įvairių internetinių svetainių ar kitų pardavėjų, siekiančių pasinaudoti visuomenės baime ir susirūpinimu, nepirkti „stebuklingų“ prietaisų, kurie neva padės apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų, taip pat ir koronaviruso.

      Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu pasaulyje nėra sukurtų medicininių prietaisų, kurie būtų skirti COVID-19 infekcijos profilaktikai ir gydymui.

      Informuojame, kad teikiamos į Lietuvos rinką medicinos priemonės turi atitikti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme nustatytus reikalavimus. Akreditavimo tarnyba jau anksčiau yra nustačiusi, kad Ukrainos gamintojo Lidomed-Bio gaminami prietaisai Life Expert, Life balance nėra įvertinti pagal medicinos prietaisams keliamus reikalavimus, todėl negali būti naudojami ligų diagnostikai, gydymui ar profilaktikai. Kviečiame nepasiduoti vilionėms įsigyti brangius, neva „stebuklingus“ prietaisus, padėsiančius išgyti nuo COVID-19 infekcijos, nes galite ne tik prarasti pinigus, bet ir rizikuojate savo bei artimųjų sveikata.

      Primename, kad, siekdami išvengti COVID-19 infekcijos, turite laikytis visų karantino rekomendacijų bei tinkamos higienos taisyklių: plauti rankas vandeniu ir muilu arba trinti rankas dezinfekuojamuoju skysčiu, o kosėdami ar čiaudėdami – prisidengti nosį ir burną nosinaite ar sulenkta alkūne, viešoje vietoje dėvėti veido apsauginę kaukę.

      Saugokime ir rūpinkimės vieni kitais ir būkime sveiki!

 

Informacija atnaujinta 2020-04-14

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int