TOBULESNĖS ELEKTRONINĖS PASLAUGOS JŪSŲ PATOGUMUI

 

       Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) teikiamomis elektroninėmis paslaugomis naudojasi vis daugiau medikų. Sistema tobulinama, kad būtų patogesnė vartotojams. Supažindiname su sistemos galimybėmis, aktualiomis medikams bei pateikiame paaiškinimus apie būtinus vartotojo veiksmus, kad procesas būtų sklandus ir rezultatyvus.

 

       Per pastaruosius kelis metus gerokai padaugėjo sveikatos priežiūros specialistų, kurie dokumentus licencijai išduoti, patikslinti, licencijuojamos veiklos sąlygų laikymuisi patvirtinti, licencijos galiojimo sustabdymo panaikinti bei spaudo numeriui suteikti teikia per Akreditavimo tarnybos elektroninių paslaugų portalą https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/. Elektroninės paraiškos 2018 m.  sudarė 97 proc., o 2019 m. sausio – rugsėjo mėn. – net 98,76 proc. visų sveikatos priežiūros specialistų pateiktų paraiškų.

      Akivaizdu, kad elektroninės paslaugos sveikatos priežiūros specialistams tapo patrauklios, padeda taupyti jų laiką bei materialinius išteklius, mažina socialinę atskirtį, ypač kalbant apie regionus, nes nebereikia vykti į sostinę pateikti dokumentų ar jų siųsti paštu. Visas paraiškas, patvirtinamuosius dokumentus, papildomus dokumentus galima pateikti  naudojantis elektroninėmis paslaugomis, nebereikia vykti į Akreditavimo tarnybą atsiimti licencijos. Oficiali informacija apie asmeniui suteiktą elektroninę licenciją skelbiama viešai Akreditavimo tarnybos interneto svetainės skiltyje „Licencijos“, Licencijų informacinėje sistemoje (https://www.licencijavimas.lt) bei automatiniu būdu perduodama į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPBI IS).

      Elektroninės paslaugos taip pat leido sumažinti administracinę naštą, nes per elektroninių paslaugų portalą teikiamų  dokumentų kopijų nereikia tvirtinti. Be to, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų praktikos licencijų registras (toliau – Registras) automatiniu būdu gauna duomenis iš susijusių registrų ir valstybės informacinių sistemų, todėl pareiškėjui kreipiantis į Akreditavimo tarnybą dėl atitinkamos praktikos licencijos išdavimo, asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinantį dokumentą reikia pateikti tik tuomet, jeigu asmuo yra užsienietis, o licencijos turėtojui, pakeitus vardą ar pavardę, pakanka pareiškėjui priimtinu būdu, t. y. telefonu ar elektroniniu paštu, informuoti Akreditavimo tarnybą apie vardo ar pavardės pakeitimo faktą. Naujus asmens duomenis  Akreditavimo tarnyba gauna iš Gyventojų registro, kai nauju vardu ar pavarde yra išduodamas asmens tapatybės dokumentas. Taip pat Registras automatiniu būdu gauna duomenis apie sumokėtas valstybės rinkliavas už licencijos išdavimą iš Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokesčių apskaitos informacinės sistemos.

      Primename, kad sveikatos priežiūros specialistai, kurie paraiškas ir dokumentus teikia per elektroninių paslaugų portalą, gali savo paskyroje matyti jam suteiktus spaudo numerius, išduotas licencijas, jų būsenas, planuojamos licencijų sąlygų laikymosi priežiūros terminus, taip pat stebėti pateiktos paraiškos nagrinėjimo eigą. Be to, sistema sveikatos priežiūros specialistams el. paštu ir sisteminiu pranešimu siunčia priminimus apie artėjantį licencijų sąlygų laikymosi priežiūros terminą. Todėl atkreipiame dėmesį, kad norėdami gauti priminimus apie artėjančius dokumentų pateikimo terminus, turėtumėte  prisijungti prie elektroninių paslaugų portalo ir atnaujinti savo kontaktinę informaciją (el. pašto adresą, tel. numerį). Taip išvengsite licencijos sustabdymo dėl laiku nepateiktų dokumentų licencijos sąlygų laikymosi priežiūrai.

      „Akreditavimo tarnyba stengiasi atsižvelgti į sistemos naudotojų poreikius ir tobulina sistemą, todėl nuo šiol sistema el. paštu siųs automatinius pranešimus apie išduotą licenciją, įvykdytą licencijos sąlygų laikymosi priežiūrą bei panaikintą licencijos galiojimo sustabdymą. Tokius pranešimus sveikatos priežiūros specialistai gaus, jei savo paskyroje nurodys savo el. pašto adresą“, − paaiškina Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

      Taip pat norėtume atkreipti dėmesį į dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios iškyla naudojantis elektroninių paslaugų portalu. Sveikatos priežiūros specialistas, pildydamas paraišką, turėtų užpildyti visus privalomus paraiškos laukus (pvz., dokumento pavadinimą, dokumento išdavimo datą), kiekvieną prisegtą dokumentą atskirai išsaugoti, o užpildęs ir pateikęs paraišką, turėtų įsitikinti, kad el. paraiška buvo užregistruota. Apie tai, kad paraiška buvo užregistruota, įspėja sistemos pranešimas „Užregistruota DVS“. Taip pat, ar paraiška buvo užregistruota, galite pasitikrinti skiltyje „Pateikti dokumentai“. Jei paraiškos pateiktų dokumentų skiltyje nematote, turėtumėte grįžti į  skiltį „Rengiami dokumentai“ ir baigti pradėtą pildyti paraišką bei ją pateikti.

      Kilus sunkumams ar klausimams, naudojantis elektroninių paslaugų portalu, konsultuojame telefonu ir elektroniniu paštu. Konsultacijas teikia Duomenų ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Veronika Bobrovskaja tel. (8 5) 261 5177, el. paštas veronika.bobrovskaja@vaspvt.gov.lt. Paslaugų gavėjams skirtas prisijungimo prie sistemos, dokumentų pateikimo instrukcijas galima rasti Akreditavimo tarnybos interneto svetainės skyrelyje „Elektroninės paslaugos“. Savo nuomonę ir pasiūlymus dėl naudojimosi el. paslaugomis galite pateikti Akreditavimo tarnybos vykdomoje Elektroninių paslaugų vartotojų apklausoje: https://www.apklausk.lt/s/5c5835a1d0eb7

 

 

Informacija atnaujinta 2019-10-07

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int