Nuo rudens gydymo įstaigoms – tik elektroninės licencijos

 

       Ministrų kabinetas šiandien posėdyje pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kad licencijos gydymo įstaigoms būtų išduodamos, keičiamos, stabdomos ar panaikinamos tik elektroniniu būdu. Popierinių licencijų atsisakymas, tikimasi, padės sutaupyti laiko ir žmogiškųjų išteklių popieriniams dokumentams tvarkyti, kaupti ir informacijai teikti.
      Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos (Akreditavimo tarnybos), atsakingos už licencijų išdavimą, stabdymą ar panaikinimą, direktorės Noros Ribokienės teigimu, tai dar vienas žingsnis, siekiant mažinti medicinos sektoriui tenkančią administracinę naštą.
      „Gyvendami skaitmeninimo amžiuje turime koja kojon žengti su technologijomis, įgyvendinti tai, kas gali palengvinti mūsų visų kasdienį darbą. Tuo tikslu jau priėmėme sprendimą, jog gydytojai absolventai ir rezidentai, per pastaruosius dvejus metus baigę studijas, kreipdamiesi dėl medicinos praktikos licencijos išdavimo, tai galės padaryti paprasčiau – tik internetu. Dabar paprastiname sąlygas ir gydymo įstaigoms“, – sako N. Ribokienė.
      Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, numatyta, kad licencijos asmens sveikatos priežiūros veiklai gali būti išduodamos arba elektronine, arba popierine forma. Taip pat nustatyta, jog privaloma išduoti licencijų dublikatus.
      Pakeitimais siekiama įtvirtinti, jog visa informacija būtų kaupiama nuo 2015 metų veikiančioje Licencijų informacinėje sistemoje (LIS), kurioje duomenys yra vieši. Skelbiant informaciją LIS, valstybė įgis galimybę stebėti išduodamų licencijų skaičių ir licencijuojamos veiklos reglamentavimo tendencijas. Licencijos gavėjas pats galės išsispausdinti licencijos išrašą ir neprivalės rašyti prašymo bei rengti dokumentus licencijos dublikatui gauti. Be to, per sistemą bus kur kas paprasčiau patikrinti, ar licencija galioja.
      Taip pat, atsisakius popierinių licencijų, gydymo įstaigoms už licencijų išdavimą, jų duomenų tikslinimą reikės mokėti mažesnę rinkliavą, o už popierinės formos licencijos dublikato išdavimą valstybės rinkliavos nebeliks.
Jei pakeitimams pritars Seimas, jie įsigalios nuo 2019 m. lapkričio 1 d.

SAM Spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019-08-28

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int