ABSOLVENTŲ IR REZIDENTŲ DĖMESIUI

 

       Mieli gydytojai absolventai ir rezidentai, prasidėjo laikas, kai baigę medicinos studijas, skubate pateikti dokumentus gauti licencijai verstis medicinos praktika pagal įgytą profesinę kvalifikaciją. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) atkreipia dėmesį į tai, jog norėdami gauti medicinos praktikos licenciją, turite pateikti Deklaraciją apie ketinimą verstis medicinos praktika, jei medicinos studijas baigėte per pastaruosius dvejus metus.

       Akreditavimo tarnyba primena, kad per pastaruosius dvejus metus profesinę kvalifikaciją įgiję asmenys, kreipdamiesi dėl medicinos praktikos licencijos išdavimo turi teikti Deklaraciją apie ketinimą verstis medicinos praktika. Taip pat svarbu žinoti, kad Deklaraciją reikia pateikti ne anksčiau nei nurodyta išdavimo ir registravimo data dokumente, suteikiančiame teisę vertis atitinkamos profesinės kvalifikacijos medicinos praktika, tai yra diplome ir internatūros ar rezidentūros pažymėjime. Deklaraciją pateikusiam asmeniui jau kitą dieną suteikiama medicinos praktikos licencija.

      Labai norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad baigusieji medicinos internatūrą, kurie kreipiasi dėl medicinos gydytojo licencijos, turi pateikti abu įgijimą patvirtinančius dokumentus: tiek diplomą, tiek internatūros baigimo pažymėjimą.

      Primename, kad medicinos praktikos licencijai gauti reikalingi dokumentai teikiami tik per Elektroninių paslaugų portalą https://licencijavimas.vaspvt.gov.lt/. Dokumentų pateikimo trumpas instrukcijas galite rasti Akreditavimo tarnybos interneto svetainės skyrelyje „Elektroninės paslaugos“.

      Prieš pateikdami dokumentus, susipažinkite su informacija, nurodyta Akreditavimo tarnybos svetainėje adresu https://www.vaspvt.gov.lt/node/692, „Dokumentai, kuriuos reikia pateikti medicinos praktikos licencijai gauti“.

      Akreditavimo tarnybos interneto svetainėje skiltyje „Licencijos“ ir Elektroninių paslaugų portalo skiltyje „Specialistų licencijos“ viešai pateikiama aktuali informacija apie sveikatos priežiūros specialistams išduotas licencijas ir jų galiojimo būseną. Be to, duomenys apie sveikatos priežiūros specialistams išduotas licencijas ir jų galiojimo būseną perduodami į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo informacinę sistemą (ESPBI) ir Privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos „SVEIDRA“ Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo posistemę METAS, todėl gydymo įstaigos, įdarbindamos specialistus, neturi reikalauti iš licencijos turėtojo papildomų dokumentų (įsakymų, pažymų ar kt.), patvirtinančių išdavimą ar išduotos licencijos galiojimo būseną.

      Akreditavimo tarnyba pabrėžia, kad suteikiama tik elektroninė licencija, o popierinis dokumentas (licencija, pažyma ar kt.) neišduodamas.

      Atkreipiame dėmesį į tai, kad tuo atveju, kai licencija gauta pareiškėjui pateikus tik deklaraciją be dokumentų, licencijos turėtojas privalo per 30 dienų laikotarpį nuo deklaracijos pateikimo Akreditavimo tarnybai dienos pateikti reikiamus dokumentus ir užpildytą Pranešimą dėl licencijavimo dokumentų bylos papildymo. Antraip priimamas sprendimas sustabdyti išduotos licencijos galiojimą.

      „Jaunieji kolegos, sukurta patraukli forma bei patogus būdas licencijai gauti, pateikiant deklaraciją. Laikantis nustatytos tvarkos, procesas bus greitas ir sklandus. Pateikus deklaraciją dar neturint reikiamų dokumentų, patvirtinančių jūsų profesinę kvalifikaciją ar po deklaravimo per 30 dienų nepateikus visų reikiamų dokumentų, neišvengiamos komplikacijos, stabdant išduotą licenciją“, – įspėja Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

 

Informacija atnaujinta 2019-07-18

VASPVT

VALSTYBINĖ AKREDITAVIMO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLAI TARNYBA

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (8 5) 261 5177 ,
Faks. (8 5) 212 7310 ,
El. paštas: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Biudžetinė įstaiga,
Juridinių asmenų registras,
Kodas 191352247

Darbo laikas:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Gyventojų priėmimas

Kaip mus rasti?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int