News

 

KVIEČIAME DALYVAUTI APKLAUSOJE DĖL ORTOPEDINĖS AVALYNĖS IR ĮDĖKLŲ

2022-12-01

     Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie SAM (toliau – VASPVT) ir Valstybinė ligonių kasa prie SAM (toliau – VLK) vis dažniau gauna pranešimų iš neįgaliuosius vienijančių organizacijų apie galimai netinkamos kokybės ortopedinius gaminius (avalynę, įtvarus), kurie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Daugiau.

Akreditavimo tarnybos vadovai dalyvavo konferencijoje apie sveikatos sistemos skaidrumą

2022-11-21

     Lapkričio 18 d. Akreditavimo tarnybos direktorius Tadas Žentelis ir direktoriaus pavaduotoja Ramunė Vaitkevičienė dalyvavo konferencijoje „Skaidrumas sveikatos sistemoje ir pagarbūs santykiai su pacientu – ką dar turime padaryti?“. Renginį organizavo Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija. Daugiau.

Akreditavimo tarnyba tapo priežiūros institucijų asociacijos steigėja ir nare

2022-11-16

     Lapkričio 14 d. verslo veiklos priežiūrą įgyvendinančių institucijų iniciatyva įsteigta Priežiūros institucijų asociacija (toliau – PIA), kurios steigėja ir narė Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba. Daugiau.

 

Naujas Tarnybos vadovas – Tadas Žentelis

2022-11-07

     Valstybinėje akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyboje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba), naujas vadovas. Nuo lapkričio 1 d. jai vadovauti pradeda Tadas Žentelis. Jis pareigose keičia Norą Ribokienę, kurios kadencija vadovo poste baigėsi. Daugiau.

 

Gyventojams – nemokami seminarai apie racionalų vaistų vartojimą

2022-10-17

     Lietuvoje kiekvienais metais vartojama vis daugiau vaistų. Bet ar žinome, kaip tai daryti atsakingai ir saugiai? Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais organizuoja nemokamų seminarų ciklą, kurio metu gyventojams bus pristatomi racionalaus vaistų vartojimo principai. Nuo šių metų spalio mėnesio visi besidomintys racionaliu vaistų vartojimu ar norintys sužinoti daugiau apie vaistus, kviečiami į gyvus ir nuotolinius susitikimu su savo srities ekspertais. Daugiau.

 

Licencijos pratęsimas bei tikslinimas – nemokama paslauga

2022-08-29

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) primena, kad licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūra, licencijos turėtojų dažnai vadinama licencijos pratęsimu, yra nemokama paslauga.  Taip pat valstybės rinkliavos mokesčio nereikia mokėti ir norint patikslinti turimą licenciją. Daugiau.

Įstaigos pacientų duomenis privalo tvarkyti e. sveikatos sistemoje

2022-08-19

     Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) primena, kad gydymo įstaigos, dar nepasirašiusios sutarties su Registrų centru dėl pacientų sveikatos informacijos tvarkymo e. sveikatos sistemoje, turėtų tai padaryti iki šių metų rugsėjo 1 dienos. Daugiau.

 

Būkite budrūs įsigydami medicinos priemones

2022-07-18

     Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) informuoja, kad Lietuvos teisės aktai draudžia platinti medicinos priemones ne prekybos patalpose (pvz. pardavėjų organizuojamuose pristatymuose, renginiuose, kurie vyksta įvairiose kavinėse, mokyklų patalpose ir panašiose erdvėse). Be to, negalima vartotoją klaidinanti, tikrovės neatitinkančia reklama. Daugiau.

Tobulinimo organizatorių klaida – problema specialistams

2022-07-11

     Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) išsiaiškino, kad  sveikatos priežiūros specialistams buvo išduoti UAB ,,Evisit.Lt“  organizuotos tobulinimosi programos „Naujos galimybės mažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką“ (nurodytas programos kodas Metas sistemoje 12587) pažymėjimai (sertifikatai), kurių turinys neatitiko su Sveikatos apsaugos ministerija suderintos tobulinimosi programos turinio. Daugiau.

 

Kaune tarptautinėje konferencijoje diskutuojama apie skubiąją medicinos pagalbą ir jos perspektyvas

2022-05-30

     Skubioji medicinos pagalba – neatidėliotina medikų reakcija į ūmius susirgimus ir traumas, kai reikia nedelsiant diagnozuoti gyvybei pavojingas būkles, gaivinti ir stabilizuoti pacientus. Labiausiai tokios kompetencijos reikalingos ligoninių priėmimo ar skubiosios medicinos pagalbos skyriuose. Lietuvoje skubiosios medicinos licencijos kol kas yra išduotos tik 48 gydytojams, tačiau jau imtasi veiksmų, kad šių specialistų skaičius augtų, tobulinamos sąlygos skubiosios medicinos paslaugoms teikti. Apie šios specializacijos gydytojų kasdienybės iššūkius ir veiklos perspektyvas gegužės 26–27 dienomis Kaune diskutuoja ir Lietuvos bei užsienio šalių medikai. Daugiau.

 


Archive

VASPVT

State Health Care Accreditation Agency

under the Ministry of Health

A. Juozapavičiaus g. 9,
LT-09311 Vilnius
Tel. (+370) 5 261 51 77,
Fax. (+370) 5 212 73 10,
E-mail: vaspvt@vaspvt.gov.lt

Budgetary institution,
Date is compiled and saved on the Register of Legal Entities,
Code 191352247

Work time:

I - IV 8:00 - 17:00
V 8:00 - 15:45
Lunch 12:00 - 12:45

Konsultacijos telefonu

Contacts

How to find us?

www.eunethta.eu www.inahta.org www.pasq.eu www.isqua.org www.htai.org www.who.int